۱۵ شهریور

در زمان های قدیم برای جلوگیری از ورود موش و خوردن برنج ها از سازه هایی به نام کندوج استفاده می کردند . طراحی کندوج ها به صورتی بود که به هیچ عنوان هیچ موشی نمی توانست وارد آن شده و به برنج ها دسترسی پیدا کنند . برنج برای موش ها یک غذای فوق العاده عالی است آیا میدانستید اگر یک کیسه برنج هندی و تعداد بسیار زیادی موش را در یک اتاق بگذاریم موش ها از گرسنگی خواهند مرد ولی لب به برنج هندی نمی زنند!!! این موضوع خیلی عجیب است اما حقیقت دارد.

صحبت با نایب رئیس انجمن برنج ایران

صحبتی که با نایب رئیس انجمن برنج ایران شده است . در این مقاله آمده است ،عموم مراجع مختلف این مسئله که برنج هندی  سمی است را کلا رد میکنند . در مورد برنج هندی باید گفت ، برنج ها معمولا در کارخانه ها به صورت نیم پخت بسته بندی می شود و به بازار عرضه می شود با این کار عطر و طعم برنج های کیفی از بین خواهد رفت و تنها برای برنج های دانه بلند پر محصول از این روش استفاده می کنند.

از آنجایی که تهیه چنین برنجی با برنج هندی سازگاری دارد از این رو از این برنج استفاده می شود رئیس انجمن برنج می گویند سازمان حفظ نباتات ورود هرگونه شالی هندی را به کشور ممنوع کرده است علی اکبریان در پاسخ به آلوده بودن برنج هندی و برنج‌های خارجی فقط به مساله نخوردن موجودات موذی از برنج هندی و برنج خارجی اشاره میکند!

تفاوت برنج ایرانی با هندی

ضریب شکستگی برنج های پر محصول ایرانی نسبت به برنج هندی کمتر است  و در هر ده دانه تنها یک دانه برنج شکسته وجود دارد . همانطور که همه می‌دانند برنج ایرانی از جمله سالم ترین برنج های جهان نام برده می شود این برند علاوه بر سالم بودن بسیار خوش طعم و خوش عطر است و بی تو عنوان با نمونه های خارجی قابل مقایسه نبوده و نخواهد بود اما در صنعت برنج مانند صنعت های دیگر با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم

یکی از مشکلات صنعت برنج ایرانی کارخانه های برنجکوبی ایرانی است که دارای تکنولوژی قدیمی است و لازم است که این تکنولوژی مدرن تر شود همچنین یکی از معضلاتی که  در سند های دیگر نیز قابل مشاهده است صنعت بسته بندی است که در برنج هم این موضوع قابل مشاهده است .

برنج ایرانی در تمام دنیا زبانزد است .زیرا برنج بسیار خوش طعم و بسیار سالمی است. برنج ایرانی به ۱۰۰ کشور دنیا صادر می‌شود کشورهای حاشیه خلیج فارس از برنج اعلای ایرانی مصرف می کنند و جالب توجه این است افرادی که خود برنج هند و پاکستانی وارد کشور ایران می کنند خود از جمله مصرف کنندگان برنج ایرانی هستند

هندی ها خود معترف اند!

هندی ها خودشان قبول کردند که برنج شان آلوده است زیرا ما آزمایش کرده ایم و ثابت کرده ایم که میزان آرسنیک و کادمیوم در برنج هندی بیش از حد مجاز است اما وزارت بهداشت زیر بار این مقوله نرفته و گویا نخواهد رفت . برنجی که سمی است وارد کشور شده و مردم مصرف می کنند و و مردم با مصرف این نوع برنج دچار انواع امراض می شوند و کسی پاسخگو نیست.

برنج هندی دارای آرسنیک است این ماده در حالت خاموش همان قرص مرگ موش است و به شدت برای انسان سرطان زاست و می توان گفت از جمله مواد شیمیایی بسیار خطرناک در صنایع مواد غذایی همین آرسنیک است همین آرسنیکی که در برنج های هندی به وفور یافت می شود .

سخن پایانی

خیلی وقتها نمیشود جلوی برخی چیزها را گرفت برای مثال نمی توان  جلوی مضرات سیگار را گرفت ،سیگار همراه خودش مضرات خودش را نیز دارد تنها کاری که می‌شود کرد این که سیگار نکشید ! پس ما هم به شما توصیه می‌کنیم با وجود برنج های هندی و پاکستانی در بازار از خرید آنها صرف نظر کنید .

دیدگاه بگذارید